CHOPN - nadřazená regulační centrála řídící podřízené systémy

Nadřazená regulační centrála řídící podřízené systémy

vns - autonomní nervový systém

Ilustrace: Autonomní nervový systém (VNS) pracuje autonomně, to znamená, že reguluje samostatně bez záměrného zásahu

Doposud málo známé a respektované poznatky umožňují nové formy myšlení a přístupy k léčbě.

Stejně tak, jako je topný systém s několika radiátory v různých místnostech řízen a regulován nadřazenou regulační centrálou, existuje v těle nadřazené regulační centrum - autonomní nervový systém. Skládá se ze dvou hlavních nervů, sympatiku a parasympatiku. VNS získává informace/zpětnou vazbu z nervového systému, hormonální soustavy, imunitního systému, smyslových orgánů, mysli apod. a veškeré tyto informace zpracovává. Neustále reaguje na stávající situaci a vysílá povely podřízeným systémům, jako je srdce, oběhová soustava, ledviny, játra a plíce, až na buněčnou úroveň, jako jsou alveoly (plicní sklípky).
Například detekce akutního ohrožení aktivuje sympatický nervový systém, který této situaci ohrožení přizpůsobí všechny orgány, buňky a regulační systémy v těle a nastaví je do „stavu pohotovosti“. Důležité přitom je, že se v případě poplachu s pohotovostí k „boji a útěku“ alveoly zvětší, aby mohly absorbovat více kyslíku z plic a poskytnout tak dostatek energie pro úspěšný „boj či útěk“. Tato jednoduchá strategie je nezbytná pro přežití a prověřována od samých počátků lidstva, a to jak u lidí, tak u zvířat.
Poté, co odezní situace „boj a útěk“, která trvá v přírodě pouze několik sekund, minut nebo hodin, je aktivován parasympatikus (nerv uvolnění) a ten zajistí relaxaci, regeneraci, tvorbu energie a nápravu zranění či poruchy, pokud k nějakým došlo. Zvětšené alveoly se opět vrátí do své normální velikosti. Neustálé střídání napětí a uvolnění je přirozeným způsobem našeho těla, jak poskytovat nejlepší výkony a následně regenerovat.

ke stažení kompendium v pdf

rychlý kontakt

+420 607 770 726
sarka.jaspert@icloud.com

Ukázka použití

náhodný produkt


AIRNERGY AvantGarde Cristal

kontakt

Airnergy PLUS TRADE s.r.o.
výhradní dodavatel pro Českou a Slovenskou republiku.
Šárka Jaspert
+420 607 770 726
+49 172 820 430 8

certifikáty a ocenění

made in germany 12years london2012 eurocat ipo eurocat iso eurocat iso
senses2012 eurocat iso eurocat iso eurocat iso eurocat iso eurocat iso