CHOPN - léky

Léky pro CHOPN

Které léky pro CHOPN jsou účinné při konkrétních příznacích (léčba příznaků).
V příloze najdete krátký přehled s odpovídajícími informacemi, jak tyto léky pro CHOPN působí na autonomní nervový systém, naši nadřazenou řídicí a regulační centrálu, s oběma jejími hlavními nervy a protihráči, sympatikem a parasympatikem.

Následující informace však můžeme shrnout již nyní.
Léky pro CHOPN stimulují sympatikus, vytvářejí tak ještě větší stres v organismu, blokují parasympatikus, který odpovídá za odpočinek, regeneraci a reparační procesy, a tím dochází k dlouhodobému potlačení jakékoli tělu vlastní reparační reakce organismu
(s projevy jako horečka, záněty, únava, pocit hladu) – jaké to výhledy!

Co způsobují beta-2-sympatikomimetika – působí stimulačně na sympatikus, tedy nerv stresu, který odpovídá za reakci „boj a útěk“. To znamená, že stres ve Vašem těle se uměle ještě dále zvyšuje - jako byste neměli stresu již dost, což ovšem krátkodobě zmírňuje právě „reparační příznaky“. Plicní sklípky se ještě více zvětšují a průdušky rozšiřují - pohárkové buňky průdušek zároveň produkují menší množství hlenu.

Co způsobují anticholinergika – mají tlumicí účinek na parasympatikus (= zvýšení funkce sympatiku), tedy nerv uvolnění odpovídající za reparační a regenerační procesy. Účinek je podobný jako u beta-2-sympatikomimetik. Jelikož parasympatikus produkuje v klidu více hlenu, zmenšuje průdušky opět na normální průměr a uvolňuje svaly, které byly předtím aktivovány, dochází nyní k pokusům o nápravu v oblasti plic, sliznic, apod. Tyto reparační pokusy vytvářejí „účinné příznaky“, které však mohou být přechodně nepříjemné a musí být okamžitě potlačeny.

Co způsobuje kortizon – především vedlejší účinky, pokud je dodáván doplňkově - to už dnes ví skoro každý. Za normálních okolností produkuje naše tělo kortizon samo, ve správnou chvíli, na správném místě a ve správném množství. Kortizon ovlivňuje rovněž stimulačně sympatikus, to znamená, že jsou potlačovány zánětlivé reakce (regenerační reakce ve fázi uvolnění a klidu). Podáváním kortizonu dochází opět k výraznému zvýšení umělého stresu v těle.

Přehled léků pro CHOPN:

Léky pro rozšiřování průdušek (ipratropium, tiotropium, aklidinium, salbutamol, formoterol, salmeterol, indakaterol, theofylin – stimulují sympatikus!)
Protizánětlivé léky (obsahující kortizon: budesonid, flutikason, beklometason; PDE-4-inhibitor roflumilast – stimulují sympatikus!)
Mukolytika (acetylcystein, ambroxol – pouze v případě potřeby a při silné tvorbě hlenu)

Léky pro CHOPN v jednotlivých stádiích podle klasifikace GOLD
CHOPN GOLD 1 – krátkodobě účinný bronchiální dilatátor, v případě potřeby
CHOPN GOLD II – pomalu působící bronchiální dilatátor/beta 2 sympatikomimetika a anticholinergetika
CHOPN GOLD III – jako u stádia II plus kortizon, inhalačně, při zvýšení míry exacerbace + kyslík
CHOPN GOLD IV – zde jsou možnosti léků do značné míry vyčerpány. Více kyslíku/dlouhodobé podávání kyslíku

Léky pro případ nouze (vysoké dávky kortizonu, antibiotika – stimulují sympatikus!)

Co můžeme očekávat do budoucna?
Kombinované přípravky snažící se spojit různé účinky léků do jednoho léku. Dvojí stimulace sympatiku!

Řešení bez narůstajícího množství léků a kyslíku?
Pomocí analýzy VNS (měřící technika EKG – měření variability srdeční frekvence HRV) si můžete změřit účinek léků pro CHOPN na Vaši nadřazenou řídicí centrálu a tím na celý organismus asi za 7 minut, bezbolestně a bez vedlejších účinků. Pak uvidíte, jaký je skutečný poměr sympatiku a parasympatiku.

Spirovitální terapie prokazuje již mnoho let, že pomocí této jedinečné a celostně orientované terapie dochází k výraznému zlepšení funkce plic. K tomu ovšem nedojde za několik dnů/týdnů, jak ukazuje studie, ale spirovitální terapie by měla být aplikována alespoň 6 měsíců 2x denně po dobu 20 minut. Výsledky - u všech pacientů s CHOPN došlo bez výjimky k výraznému zlepšení funkce plic (FEV1)! Mnoho dalších celostně působících léčiv/léků je k dispozici jako léky pro CHOPN. Proč lékaři a plicní odborníci nepoužívají u pacientů trpících CHOPN spirovitální terapii, je pro nás nevysvětlitelné.

ke stažení kompendium v pdf

rychlý kontakt

+420 607 770 726
sarka.jaspert@icloud.com

Ukázka použití

náhodný produkt


AIRNERGY Basic Plus

kontakt

Airnergy PLUS TRADE s.r.o.
výhradní dodavatel pro Českou a Slovenskou republiku.
Šárka Jaspert
+420 607 770 726
+49 172 820 430 8

certifikáty a ocenění

made in germany 12years london2012 eurocat ipo eurocat iso eurocat iso
senses2012 eurocat iso eurocat iso eurocat iso eurocat iso eurocat iso