Makulární degenerace - diagnóza

Diagnóza

Může se jednat o tyto příčiny:

Autodiagnostika pomocí Amslerova testu:
Zkreslené vidění (metamorfóza) je jedním z typických příznaků makulární degenerace. Pomocí Amslerova testu je možné zjistit, zda nemocní vidí rovné linie jako rovné či zkřivené a posunuté. Test si může provést každý sám: Autodiagnostika pomocí Amslerova testu

Fluorescenční angiografie
Fluorescenční angiografie je diagnostická metoda umožňující rozpoznat onemocnění očního pozadí. Pomocí injekce se zavede do žíly kontrastní látka (barvivo), která se po určité době dostane také do cév oka/očního pozadí. Snímky pomocí speciálního světla, které aktivuje (rozsvítí) kontrastní látku, ukáží na srovnání (s kontrastní látkou a bez ní) změny nejmenších cév v očním pozadí. Po přesném diagnostikování pomocí fluorescenční angiografie, která je v oblasti diagnostiky vlhké makulární degenerace považována za zlatý standard a pro pojištěné osoby patří v Německu k výkonům hrazeným zdravotní pojišťovnou, je možno zahájit léčbu.

Optická koherentní tomografie
Optická koherentní tomografie má ještě experimentální statut a musí překonat překážky ve formě testování kvality/ užitečnosti ze strany Kolektivního spolkového výboru, nepatří tedy ještě ke hrazeným výkonům, viz HTA-Report (Health-Technology-Report, zpráva Německého institutu lékařské dokumentace a informací - DIMDI, Deutsches Institut für medizinische Dokumentation und Information).

ke stažení kompendium v pdf

rychlý kontakt

+420 607 770 726
sarka.jaspert@icloud.com

Ukázka použití

náhodný produkt


AIRNERGY Professional Plus

kontakt

Airnergy PLUS TRADE s.r.o.
výhradní dodavatel pro Českou a Slovenskou republiku.
Šárka Jaspert
+420 607 770 726
+49 172 820 430 8

certifikáty a ocenění

made in germany 12years london2012 eurocat ipo eurocat iso eurocat iso
senses2012 eurocat iso eurocat iso eurocat iso eurocat iso eurocat iso